SKI AREÁL SEDLOŇOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde se lépe lyžuje?

Do Česka se blíží zima. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Doprava se však prodraží. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 29.9.
částečně oblačno
19°C
16°C
Sobota
30.9.2023
pěkně
16°C
9°C
Neděle
1.10.2023
částečně oblačno
15°C
15°C
Pondělí
2.10.2023
zataženo
19°C
14°C